«Козацькі розваги» - ЗБРОЯ

logo - Knives Юмор

Зміст link-in

 1. Вступ
 2. Передмова
 3. Засоби
 4. Техніки володіння
 5. Колекціонування зброї
 6. Колекція № 1
 7. Фотогалерея - фрагменти Колекції № 1
 8. Приклад № 2 - Каталог колекції вогнепальної зброї
 9. Ножны из Кайдекса для скрытого ношения Фикседов
 10. Виды креплений (подвесы) ножен к поясу
 11. Holster Clip - Metal
 12. Файли

BtH Back to Home


1. Вступ

лого - Bill Of Right - US 1791

«A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed»

(«Поскольку хорошо организованное Ополчение необходимо для безопасности Свободного государства, право народа хранить и носить Оружие не должно нарушаться»)


Зміст link-in

 1. Заборона Кабміном в 2020-08 носіння Мисливських ножів
 2. Закон про зброю прийнято в "хохлофобській" редакції від МВС, 2022-02-23

BtT Back to Top


1-1) Заборона Кабміном в 2020-08 носіння Мисливських ножів

...

Файли attach pdf

BtH Back to Home


Фрагм, п. 11.1:

Кабмін - Інстр про зброю 1998-2020 125с (фрагм) п. 11.1

BtH Back to Home


Фрагм, п. 12.5:

Кабмін - Інстр про зброю 1998-2020 125с (фрагм) п. 12.5

BtH Back to Home


1-2) Закон про зброю прийнято в "хохлофобській" редакції від МВС, 2022-02-23

Закон про зброю прийнято в "хохлофобській" редакції від МВС

баннер - Пр на Збр

Зміст

 1. Передмова. Існуючий стан
 2. Законопроект № 5708 Право на зброю (вер. Кабміну)

BtT Back to Top


1-2-1) Передмова

лого - Bill Of Right - US 1791

«A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed»

(«Поскольку хорошо организованное Ополчение необходимо для безопасности Свободного государства, право народа хранить и носить Оружие не должно нарушаться»)


Файли attach pdf

BtT Back to Top


Фрагм, п. 11.1:

Кабмін - Інстр про зброю 1998-2020 125с (фрагм) п. 11.1

BtT Back to Top


Фрагм, п. 12.5:

Кабмін - Інстр про зброю 1998-2020 125с (фрагм) п. 12.5

BtT Back to Top


1-2-2) Законопроект № 5708 Право на зброю (вер. Кабміну)

баннер - Пр на Збр 1


Файли pdf

BtT Back to Top


 • Дом стор закнопроекту:

ВРУ дом стор

BtT Back to Top


 • Висновок Комітету ВР:

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) Висн Ком ВР (фрагм)

BtT Back to Top


 • Пояснювальна записка (фрагмент):

лого - Ложь

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) Поясн зап_Страница_1

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) Поясн зап_Страница_2

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) Поясн зап_Страница_3

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) Поясн зап_Страница_4

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) Поясн зап_Страница_5

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) Поясн зап_Страница_6

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) Поясн зап_Страница_7

BtT Back to Top


 • Текст законопроекту (фрагмент):

баннер - Хохлофобия

Огнестрельное оружие - Википедия (фрагм) Классиф

Классификация - Вики (фрагм)


баннер - ДебБлд

ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) ст 05

BtT Back to Top


age ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) ст 08 c1

age ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) ст 08 c2

BtT Back to Top


ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) ст 31

BtT Back to Top


ЗПУ № 5708 Право на зброю (вер Кабміну) ст 39

BtT Back to Top


Файли pdf

BtT Back to Top


BtH Back to Home


2. Передмова

...

Зміст link-in

 1. Холодна зброя
 2. Вогнепальна зброя
 3. Методики захисту та самооборони

Back to Top


2-1) Холодна зброя

Холодна зброя, або біла збро́я (нім. Blankwaffe, фр. arme blanche, ісп. arma blanca, італ. arma bianca, пол. broń biała)  — предмет, спеціально виготовлений для завдання тілесних ушкоджень і призначений для нападу та активного захисту в рукопашному бою.

До холодної зброї у кримінальному праві відносять шаблі, кортики, фінки, армійські, мисливські ножі, кинджали, нунчаки, стилети, кастети, свинчатки тощо. Підрозділяється на ударну, рубаючу, колючу, а також таку, що поєднує декілька з перерахованих ознак (наприклад колюче-рубаючу, ударно-рубаючу).

Back to Top


1. Історія

Холодна зброя з'явилася в сиву давнину. У кам'яну добу виникло багато видів холодної зброї, які допомагали збільшити довжину та потужність руки.

Збереглося дуже небагато зразків холодної зброї, виготовленої з дерева, причому це в основному холодна зброя неолітичної і бронзової епох. Палиці мають грушоподібну головку; іноді в неї всаджувалися осколки каменя або вона замінювалася кам'яною кулею. Вони служили і метальною зброєю, що спостерігається у деяких народів Південної і Східної Африки.

У палеоліті з'являються і кинджали з каменя і кістки; у родовому суспільстві Північної Європи кременеві кинджали з рукояткою відрізняються досконалістю роботи. Спис виник з палиці із загостреним кінцем на початку палеоліту, в середині його з'являються наконечники з кременя, а до кінця — кістяні. У епоху розвитку родового ладу кременеві наконечники списів мають правильну форму і ретельно оброблені; наконечники з трубчастих кісток стали попередниками пізніших втульчатих металевих. Метальні списи застосовувалися в палеоліті; в кінці цієї епохи вживається вже прилад, що підсилює кидок — списометалка з кістки або рогу; подібний прилад відомий у народів Австралії і Північної Америки.

У палеоліті з'являється і лук — холодна зброя, найзручніша для полювання і сутичок в умовах кам'яного періоду; від палеоліту дійшли наконечники стріл з каменя і кістки; про форму і величину лука можна судити тільки для неолітичного і пізніших періодів на підставі знахідок в озерах і торф'яниках.

Бурхливий розвиток холодної зброї почався, коли люди навчились добувати і обробляти метали. Власне, спочатку з металу робили тільки зброю. З того часу ніж був неодмінним атрибутом кожної людини, ніж захищав, добував їжу, допомагав у побуті і ще виконував багато дрібних справ. Ніж був необхідною річчю, яку завжди треба було мати при собі.

Відкриття властивостей міді, її обробка і виготовлення бронзи почали нову еру в історії холодної зброї. Твердість, в'язкість і вага металу розширили можливості, закладені в кам'яних ножах і кинджалах, а також односторонню ефективність палиць; метал дав можливість зв'язати функції перших з розмірами других, внаслідок чого виник меч. Незамінні якості меча в рукопашній сутичці і в боротьбі з крупними хижаками викликали широке його розповсюдження і величезну кількість різновидів. Металеві наконечники списів повторювали форми колишніх кам'яних і кістяних.

Back to Top


2. Види холодної зброї

2-1) Клинкова холодна зброя, комбінована холодна зброя з клинком (клинками)
2-2) Неклинкова (ударно-дробильна) холодна зброя
2-3) Метальна зброя
2-3-1) Проста метальна зброя
- з клинковим уражуючим елементом або елементами (типу ножа);
- з металевим уражуючим елементом або елементами.
2-3-2) Механічна метальна зброя (в т.ч. луки та арбалети)

Back to Top


3. Криміналістичні вимоги до холодної зброї

3-1) Клинкова холодна зброя та комбінована холодна зброя з клинком

1) - мінімальна довжина клинка — не менше як 90 мм;
2) - мінімальна товщина клинка — не менше як 2,6 мм;
3) - мінімальна твердість клинка, що виготовлений із вуглецевої сталі — не менше як 50 НКС (за відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);
4) - мінімальна твердість клинка, що виготовлений із корозійно стійкої сталі — не менше як 45 НКС (за відсутності ДСТУ, ТУ, якими встановлені інші значення твердості);
5) - кут загострення леза — не більше як 30 градусів.
6) - наявність обмежувача односторонього або двох сторонього сумарно не менше 5 мм або наявність пальцевої виїмки не мешне 5 мм а якщо їх декілька то кожна не менше 4 мм.
7) - Довжина клинків визначається вимірюванням відстані від вістря до обмежувача (утику руків'я). Вимірювання товщини обуху провадиться у найтовшому місці клинка.
8) - Невідповідність хоча б одного з критеріїв, автоматично робить зброю нехолодною.

3-2) Неклинкова холодна зброя

3-2-1) Проста ударно-дробильна зброя (монолітні предмети — кастети, кийки та ін.) повинні бути виготовлені з матеріалів, які забезпечують неодноразове застосування без пошкодження (руйнування) предметів.
3-2-2) Складена ударно-дробильна зброя (предмети та знаряддя, які складаються із різних за функціональними властивостями частин — кистені, нунчаку та ін.) повинні бути виготовлені з матеріалів, які забезпечують неодноразове застосування без пошкодження (руйнування) предметів.
3-3-3) З'єднання (мотузка, шнур, трос, ланцюг та ін.) складеної ударно-дробильної зброї повинні витримувати мінімальне навантаження на розрив — 100 н (10 кг).

Back to Top


2-2) Вогнепальна зброя

Вогнепальна зброя — зброя, в якій для викидання снаряду (міни, кулі) з каналу ствола використовується сила тиску газів, що утворюються при згорянні метальної вибухової речовини (пороху) або спеціальних горючих сумішей. Поєднує в собі засоби безпосереднього ураження (снаряд, міна, куля) і засоби метання їх до цілі (гармата, міномет, кулемет, гвинтівка, пістолет тощо). Сучасна вогнепальна зброя підрозділяється на артилерійську та стрілецьку зброю і гранатомети.

Артилерійська вогнепальна зброя призначається для ураження різноманітних цілей, що знаходяться на значній відстані, і перебуває на озброєнні сухопутних військ, авіації і флоту. До неї відносяться: наземні нарізні, у тому числі самохідні і саморушні артилерійські системи різних типів (гармати, гаубиці, гармати-гаубиці, гаубиці-гармати, мортири); нарізні та гладкоствольні безвідкатні гармати; нарізні та гладкоствольні міномети; зенітні гармати, у тому числі автоматичні; авіаційні автоматичні гармати; нарізні та гладкоствольні танкові гармати; артилерія морська. До артилерійської вогнепальної зброї також відносять реактивні системи залпового вогню.

Стрілецька зброя перебуває на озброєнні всіх видів збройних сил і застосовується в ближньому бою для поразки відкрито розташованих цілей. Вона включає пістолети, автомати, автоматичні гвинтівки, ручні і станкові кулемети, великокаліберні кулемети. До стрілецької зброї відноситься також мисливська та спортивна вогнепальна зброя.

Гранатомети відносять до засобів ближнього бою.

Back to Top


1. Історія вогнепальної зброї

Виникнення і розвиток вогнепальної зброї розпочалися із винаходом пороху (у Китаї).

1.1 Перша вогнепальна зброя

Першу зброю із застосуванням пороху вигадали китайці ще в VI ст., вона називалась хо-пао. Хо-пао мало кулясту форму й виглядало схожим на сучасну гранату. Щоб використати древньо-китайську зброю досить було підпалити кулю і метнути її або з катапульти або з рук. Для виготовлення хо-пао сірку, селітру, дерев'яні волокна, олію і миш'як згортали в багато шарів грубого паперу і обмазували смолою.

1.2 Грецький вогонь

Про китайські кулі довідалися у Візантії. Грек Калліник помістив порох і нафту у металічний спеціальний посуд, з якого з легкістю можна було виливати «грецький вогонь» на ворога. Винахід сподобався тодішньому царю Костянтину IV і першу свою атаку в бою випробував в Грецько-арабській війні в 673 році. Араби так казали про «грецький вогонь»: «Грецький вогонь поїдав все: ні каміння, ні залізо не могло йому протистояти…»

Прототип грецького вогню з'явився, імовірно, у 424 до н. е. в битві при Делії: тоді з порожнистої колоди випускалася суміш сирої нафти, сірки і олії. Власне грецький вогонь винайшов 673 року інженер і архітектор Калліник, який, переслідуваний за християнську віру, втік із сирійського міста Маальбека до Візантії і там запропонував свої послуги імператорові Костянтину IV у боротьбі проти арабів.

Установка з грецьким вогнем являла собою мідну трубу — сифон, через який з гуркотом вивергалася рідка суміш. Імовірно, максимальна далекобійність сифонів дорівнювала 25 м, тому спочатку грецький вогонь використовувався тільки у флоті, де був страшною загрозою повільним і незграбним дерев'яним кораблям того часу. Крім того, за свідченням сучасників, грецький вогонь не можна було згасити, оскільки він продовжував горіти навіть на поверхні води. Вперше сифони з грецьким вогнем були встановлені на візантійських дромонах під час битви при Килікії. Історик Феофан писав про неї:

«У рік 673 вороги Христові вчинили великий похід. Вони припливи й зазимували в Килікії. Коли Костянтин IV дізнався про наближення арабів, він підготував величезні двопалубні кораблі, оснащені грецьким вогнем, і кораблі-носії сифонів. Араби були приголомшені. Вони втекли у великому постраху».

Якщо на суші війська візантійців терпіли поразки від арабів, то на морі грецький вогонь давав їм перевагу над супротивником. Завдяки ньому в 718 р. було одержано велику морську перемогу над арабами. У 941 візантійці за допомогою грецького вогню розгромили поблизу Константинополя флот князя Ігоря Рюриковича. Грецький вогонь застосовувався проти венеціанців під час четвертого хрестового походу у 1204. Секрет приготування грецького вогню зберігався у великій таємниці, проте після завоювання Константинополя про секрет виготовлення грецького вогню дізналися в Західній Європі. У 1106 році грецький вогонь було застосовано проти норманів під час облоги Діррахія. Грецький вогонь також був відомий і англійцям.

Грецький вогонь також уживався під час облог фортець. Деякі дослідники на підставі аналізу руських літописів роблять висновки про те, що грецький вогонь був відомий русі та половцям. Також, за деякими відомостями, грецький вогонь був на озброєнні армії Тамерлана. Остання згадка про використання грецького вогню відноситься до облоги Константинополя в 1453 році Мехмедом II: грецький вогонь тоді застосовували як візантійці, так і турки.

Після початку масового застосування вогнепальної зброї на основі пороху грецький вогонь втратив своє військове значення і був поступово забутий.

Українці теж зіткнулися з грецьким вогнем у 941 році, коли князь Ігор йшов в похід на Царгород. От що князь Ігор казав про «грецький вогонь»: «Греки випустили з судових труб вогонь, корабель охопило полум'я».

Крім «грецького вогню», греки метали кулі з отруйним димом, який зводив моряків з розуму. У X—XI століттях грецький вогонь часто використовувала грецька флотилія.

1.3 Залізний грім арабів

Після морської поразки в Греко-арабскій війні, після 673 року араби розгадали секрет пороху. Араби видумували для своїх куль-снарядів різні назви: «сонячні промені», «місячне сяйво» тощо. Найкращим снарядом арабів IV–XII ст. можна вважати снаряд «залізний грім арабів», він складався з глиняного горщика, наповненого порохом. «Залізний грім арабів» навів страх на європейців під час Хрестових походів. Але найдивовижніше те, що найбільше європейці боялись не вибухів, а запаху сірки, яку виділяв «залізний грім арабів», бо вважали запах сірки ознакою присутності диявола.

1.4 Порох у Європі

У Європу порох прийшов, мабуть, із Китаю через мусульманський світ у 13 столітті. Його відкриття приписують також різним людям, таким як англієць Роджер Бекон (1214–1292), німецький філософ Альберт Великий (1193–1280) і чернець Бертольд Шварц.

Back to Top


2. Класифікація вогнепальної зброї

Класифікація за призначенням: бойова зброя, мисливська, спортивна — (також для підводного полювання): Гвинтівка, Рушниця; зброя особистого захисту (газові, травматичні пістолети і револьвери).

За наявністю нарізів в каналі ствола розрізняють нарізну та гладкоствольну зброю.

2.1 Вогнепальну зброю класифікують:

1) За типом механізму:
    Ґнотова зброя;
    Кременева зброя;
    Капсульна зброя;
    зброя під унітарний набій.

2) За способом вогню:
    одиночного вогню
    чергового вогню (Автоматична зброя)

3) За типом заряджання:
    заряджання із ствола
    зброя, що заряджається із казенного боку

4) За типом перезаряджання:
    Несамозарядна зброя,
    самозарядна,
    автоматична.

Back to Top


3. Види вогнепальної зброї

1) Бойова нарізна вогнепальна зброя — зброя армійських зразків або виготовлена за спеціальними замовленнями (пістолети, револьвери, гвинтівки, карабіни, автомати, кулемети тощо).
    Пістолет
    Рушниця/Гвинтівка
    Пістолет-кулемет
    Автомат

2) Важке озброєння:
    Кулемет
    Гранатомет
    Міномет
    Гармата

3) Частини зброї:
    Ствол (люфа)
    Ударно-спусковий механізм
    Курок
    Шомпол
    Барабан

Back to Top


4. Артилерія

4.1 Гармата

Гарма́та — тип артилерійської зброї, що відрізняється від інших представників ствольної артилерії, таких як гаубиця або мортира, більшим подовженням ствола, більшою початковою швидкістю снаряду, але меншим максимальним кутом піднесення. Умовною межею між гаубичним і гарматним стволом вважається його довжина у 25 калібрів. При довжині ствола менше 25-и калібрів зброя класифікується як гаубиця, при більшій — як гармата.

Основним призначенням гармат є вогонь за настильною траєкторією по об'єктах противника. Обстріл з гармат може вестися як із закритих позицій по неспостережуваних з вогневої позиції цілях таких як артилерійські батареї ворога, колони його військ на марші і в місцях зосередження, населені пункти), так і прямим наведенням — по танках, кораблях, фортифікаційним спорудам противника.

1) Типи гармат, за призначенням:
        Авіаційна гармата
        Берегова гармата
        Корабельна гармата
        Протитанкова гармата
        Зенітна гармата
        Танкова гармата
        Залізнична гармата
        Атомна гармата — призначена для стрільби по наземних і морських цілях снарядами з ядерним зарядом. Одним з перших зразків таких систем була 280-мм гармата, виготовлена в США. У 1953 на полігоні в штаті Невада при випробуванні цієї гармати стріляли атомним снарядом масою близько 360 кг.

4.2 Гаубиця

Га́убиця (нім. Haubitze, від чеськ. houfnice, спочатку — гармата для метання каміння) — тип артилерійської системи, призначеної переважно для навісної стрільби із закритих вогневих позицій, поза прямою видимістю цілі. Гаубиці входять до складу військової (у іноземних арміях польової) артилерії, мають калібр від 100 мм і вище, відносно короткий ствол (15-30 калібрів), змінний заряд, достатньо високу скорострільність — від 0,5-1 до 6 пострілів в хвилину (залежно від калібру), дальність стрільби до 17 км.

Більшість сучасних гаубиць самохідні, старі системи мають механічну тягу.

4.3 Мортира

Мортира (нід. mortier) — тип гармати з коротким стволом (зазвичай з довжиною ствола менше ніж 15 калібрів) для навісної стрільби, що призначалося головним чином для руйнування міцних оборонних споруд. Застосовувалася з 15 до середини 19 століття. У англійській мові для позначення міномета і мортири використовується те ж саме слово. У сучасній українській мові слово «мортира» зазвичай використовується по відношенню до стародавньої облогової артилерії.

4.4 Міномет

Міномет — вид артилерійської зброї, призначена для навісного обстрілу укритих цілей, а також для руйнування польових укріплень. Винахідником міномета вважається російський офіцер і інженер Леонід Миколайович Гобято. Під час російсько-японської війни, Леонід Гобято з генералом Романом Кондратенком розробили та застосували перший міномет. Однак, він не був переносним до шанцевого міномета Стокса, який розробив сер Вілфред Стокс в 1915 році. Німці також розробили ряд шанцевих мінометів або Minenwerfer калібрів від 7,58 см до 25 см в період Першої світової війни.

Основні бойові якості міномета — велика потужність боєприпасу (міни), висока скорострільність, порівняно мала маса, простота пристрою і бойового застосування, постійна готовність до відкриття вогню без особливої підготовки. Велика крутизна траєкторії польоту мін (кути піднесення стовола від 45° до 85°) дозволяє знищувати закриті цілі, що не вражаються рушнично-кулеметним і артилерійським настільним вогнем. Міномети входять до складу артилерії.

Міномет складається зі ствола, пристрою для надання стволу потрібного кута піднесення (наприклад, штатива) та плити, що передає імпульс відбою в землю. Саме наявністю плити міномет відрізняється від мортири в радянській та пострадянській термінології. Плита зазвичай з'єднана зі стволом шарніром. Ствол оснащений пристроєм для ініціювання пострілу.

Заряджання мінометів калібром до 120 мм зазвичай проводиться з дульної частини. Міномети більшого калібру зазвичай заряджаються з казенної частини. Наприклад заряджання 160-мм міномета зразка 1943 року проводилося з казенної частини, для чого ствол приводився в горизонтальне положення.

Мінометний постріл (мінометна міна) унітарний, найчастіше побудований за двокамерному схемою — у хвостовику кріпиться метальний заряд, який при пострілі спрацьовує, але порохові гази витікають не прямо, а вбік від хвостовика, у вільний простір між стабілізаторами міни. У результаті тиск в каналі наростає плавно, а відбій зменшується.

Back to Top


5. Ручна вогнепальна зброя

5.1 Пістолет

Пістолет (фр. pistolet, від чеськ. píšťala — пищаль, дудка) — вид ручної вогнепальної зброї для стрільби однією рукою. Пістолет походить від рушниці і є полегшеним її варіантом, що характеризується коротшим стволом і ложем, котре мало своєрідне завершення у вигляді нахиленого до низу руків'я. Для зручності утримування та витягання з кобури руків'я закінчувалось утовщенням «яблуком».

Поширені за козацької доби були як коліщаті, так і кремнієві (пізніше) замки, за допомогою котрих здійснювалось запалення пороху, що і призводило до пострілу.

Пістолет як повноцінний різновид ручної вогнепальної зброї розвинувся в Західній Європі, звідки і походила значна частина стволів, котрими користувались козаки. Поряд із цим значного поширення набули пістолети східного походження (Турецького, кримського, кавказького тощо).

Розвивалось зброярство і в Україні. Окрім бойового призначення пістолети носили характер військово-парадної зброї, задля чого багато прикрашались. Особливої уваги прикрашенню зброї надавали східні майстри. Вони використовували гравірування, черніння, насікання та інкрустацію золотом і сріблом та коштовними каміннями. Прикрашали як руків'я, так і люфи (в окремих випадках всю зовнішню поверхню, включаючи і замок). Особливо багато оздоблені пістолети вироблені Кубачинськими майстрами з Дагестану. Такими пістолетами часто користувались кубанські старшини і козаки протягом майже цілого 19 ст.

Щодо стрілецької амуніції запорожців, то вони як правило, носили за поясом по 2 пістолети і ще 2 — у «кобурах» при сідлі. Така кількість пістолетів свідчила про високий рівень вогневої сили як окремого козака, так і цілого козацького війська. Сам постріл з пістолета виконували переважно з однієї руки в різноманітних положеннях, включаючи і верхову їзду.

5.2 Рушниця

Рушниця — вогнепальна ручна стрілецька зброя з довгим стволом.

Рушниця характеризується наявністю основних складових: металевий ствол без нарізу (з нарізом — гвинтівка); ложе з прикладом; замок; шомпол (як правило). Походження назви — на відміну від мушкета рушниця дозволяла вести вогонь без підставок з рук, тому спочатку почала називатись «ручниця» що з часом трансформувалось в рушниця.

Стволи рушниці мають різноманітну довжину, але найчастіше у межах 1 метра (± 10-20 см). У розрізі стволи бувають круглі, або 8-гранні. У казенній частині ствол, переважно, ширший ніж біля дульного зрізу. Ряд стволів мають біля дульного зрізу невеличке розширення, а окремі — раструб для стрільби картеччю. Вага ствола коливається у межах 1,5 кг (± 500 гр.), але є і винятки, обумовлені розмірами. Калібр коливається від 12 до 20 мм. Для точнішої стрільби з часом застосовують нарізи на внутрішній поверхні ствола Р. («Гвинтівки»). Ложе виготовляли часто з горіха (відомі й інші породи дерева), але могли доповнюватись кістяними вставками (Р. кримського і кавказького виробництва мали на кінці дерев'яного прикладу кістяну «п'яту»).

Замок міг бути ґнотовим або кремнієвим (опис статті «Пістоль»).

Шомпол виготовляли зі сталі і поміщали у спеціальному отворі в ложі під стволом. Рушниці, як правило, мають різноманітні прикраси у вигляді металевих інкрустаційних пластин, різьблення по дереву і кості, насікання, чорніння та гравірування на металевих частинах рушниці (ствол, замок, обіймиці).

В козацькому війську використовували рушниці різноманітного походження: турецькі, кримські, кавказькі, німецькі, польські, російські, місцевого виробництва і т. і.

5.3 Гвинтівка

Гвинтівка — особиста стрілецька зброя з гвинтовими нарізами у каналі ствола, що призначена для ураження супротивника (цілі) вогнем, багнетом та прикладом.

Гвинтівки поділяються на два основних типи:

1) за використанням: військові, мисливські та для цільової стрільби;
3) за конструкцією затворного механізму: з поворотним затвором(одно- та багатозарядні), із казенною частиною, що відкривається, помпові, ричажні та напівавтоматичні.

Фузія, фузея (пол. fuzja, рос. фузея) — рушниця з ударно-кремінним замком, що була поширена у XVII —XVIII століттях. Мала тригранний багнет.

Фузію винайшли у 2-й половині XVII століття у Франції.

За Петра І на початку XVIII століття, якраз після Північної війни, фузії (отримані як трофейна зброя) були прийняті на озброєння російської армії замість мушкетів, трохи згодом їх почали виготовляти у Росії (на Тульському збройному заводі).

На озброєнні були фузії піхотні, драгунські, офіцерські тощо, які різнилися загальною довжиною, довжиною ствола і калібром.

Термін «фузія-фузея» проіснував у Росії до 1770-х років. У польській мові назва фузія закріпилось за мисливською рушницею.

Мушкет (італ. moschetto — маленька муха, мошка) — ручна вогнепальна зброя з ґнотовим замком. Калібр 20-23 мм, дальність стрільби до 250 м. В кін. 17 — поч. 18 ст. замінені кременевими рушницями. В англомовних країнах мушкетами називалися всі гладкствольні рушниці (англ. Musket).

Кріс — нарізні чи гладкоствольні рушниця, мушкет з кремінним або колісним механізмом. Етимологія слова походить від слова кресати, наприклад «викресати вогню», оскільки за допомогою кремінного чи колісного механізму викрешувалася іскра, яка запалювала порох. Тому таку рушницю називали «кріс». Ця назва частіше вживалась у Західній Україні, зокрема в Карпатах. Пізніше — в період Першої світової війни кріс — це узагальнена назва магазинних неавтоматичних гвинтівок і карабінів. Найуживанішими видами крісів цього періоду були: кріс системи Манліхер зразка 1895 р., який перебував на озброєнні австро-угорської армії і виявився найшвидкострільнішою гвинтівкою того часу; йому дещо поступався англійський SMLE Mk-III («Лі-Енфілд»), й далеко позаду залишався німецький карабін 98к системи Маузер, а тим більше — російська «трьохлінійка».

Карабін (від арабського carab — зброя) — вкорочена та полегшена гвинтівка або рушниця з довжиною ствола до 56 см. Карабіни використовувались переважно для озброєння особового складу кінноти та артилерії. Перші карабіни з'явились у 15 столітті.

Зазвичай розрізняють гладкоствольні та нарізні, магазинні та автоматичні карабіни.

5.4 Автомат

Автомат, штурмова гвинтівка або автоматичний карабін — ручна індивідуальна автоматична вогнепальна зброя, призначена для враження живої сили противника в ближньому бою і здатна створювати велику щільність вогню.

Автоматична гвинтівка — індивідуальна автоматична зброя, призначена для ведення автоматичної та одиночної стрільби. Забезпечує вищу бойову скорострільність, зменшену втомлюваність стрільця та зручніше спостереження за ціллю ніж неавтоматичні гвинтівки. Перший проект автоматичної гвинтівки був запропонований американцем Р. Пілоном у 1863. Сучасні автоматичні гвинтівки зазвичай мають багнет та часто обладнані пристроєм для стрільби гвинтівковими гранатами. Автоматичні гвинтівки калібру 7,62 мм мають більшу потужність набою, але важчі та менш влучні при автоматичній стрільбі порівняно з гвинтівками під малоімпульсний набій.

Найрозповсюдженіші сучасні автоматичні гвинтівки: американська 5,56-мм M16A1, французька 5,56-мм FAMAS, ізраїльська 5,56-мм Galil, німецька 7,62-мм G3A3, бельгійська 7,62-мм FN FAL.Зараз використовується як зброя військових(Внутрішніми військами майже не використовується).

Пістолет-кулемет — індивідуальна стрілецька автоматична зброя для враження живої сили супротивника на відстані до 200 м. Від автоматичних гвинтівок відрізняється використанням пістолетних патронів. Калібр від 4,6 до 11,43 мм. Має коробчатий (25-35 патронів) або барабанний (71 патрон) магазин. Темп стрільби 450–1000 пострілів за 1 хвилину.

Перший зразок створено італійцем А.Ревеллі в 1915 р. В Червоній Армії на озброєнні були пістолет-кулемет В. А. Дегтярьова (ППД-40), Р. С. Шпагіна (ППШ-41), А. И. Судаєва (ППС-43), в німецької армії — зразка 1938—1940 (MP-40), в американській — МЗ, в британської — «Стен», у фінській — «Суомі». Широко застосовувалися в 2-й світовій війні; звичайно називають автоматами. Останні моделі це — бельгійський Р90 та німецький МР7А1. Зараз використовується як поліцейська зброя, а також перебуває на озброєнні підрозділів спеціального призначення.

Back to Top


6. Легальний статус

6.1 Україна

Порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної зброї в Україні регулюється наказом МВС № 622 від 21 серпня 1998 року. Згідно з наказом, до мисливської вогнепальної зброї належать: мисливські гвинтівки, карабіни та штуцери, гладкоствольні рушниці, гладкоствольні рушниці із свердловиною «парадокс» з нарізами 100–140 мм на початку або в кінці ствола, мисливські рушниці зі свердловиною «сюпра», комбіновані рушниці, що мають поряд з гладкими і нарізні стволи. При цьому, мисливська зброя повинна відповідати таким вимогам:[1]

1) для стрільби зі зброї використовуються мисливські патрони відповідного калібру;
2) загальна довжина з розкладеним та зафіксованим прикладом має становити не менше 800 мм;
3) ємність магазину (барабана) (з установленим обмежувачем за наявності) нарізної зброї не має перевищувати 10 патронів, а гладкоствольної — 4 патронів;
4) мати запобіжник;
5) довжина ствола мисливської зброї повинна відповідати вимогам ГСТУ 78-41-002-97.

Правом придбання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, нарізної — 25-річного. Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її безумовну схоронність.

Back to Top


2-3) Методики захисту та самооборони

...

Back to Top


BtH Back to Home


5. Колекціонування зброї

лого - Сокровища

...

Back to Top


BtH Back to Home


6. Приклад № 1 - Каталог колекції

Ю - Сколько стоит нож

Зміст

 1. Колекція
 2. Фрагмент колекції - Cold Steel, Spyderco and Benchmade

BtH Back to Home


6-1) Колекція

Шкаф 2021-10-21

Файли attach pdf


Стислий перелік предметів колекції, станом на травень 2024 року:

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_01

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_02

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_03

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_04

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_05

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_06

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_07

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_08

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_09

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_10

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_11

Страницы из (1of2) my knives - 2022-12-24 =358 (145+213 Ch) 1.690c_Страница_12

Back to Top


6-2) Фрагмент колекції - Cold Steel (43), Spyderco (21), Benchmade (15)

logo - CS+Sp+BM

ColdSteel - список

Back to Top


BtH Back to Home


8. Приклад № 2 - Каталог колекції вогнепальної зброї


 • Фрагмент каталогу

ПИСТОЛЕТЫ 2016-06 92с фрагм с1

Back to Top


ПИСТОЛЕТЫ 2016-06 92с фрагм с2

Back to Top


BtH Back to Home


9. Ножны из Кайдекса для скрытого ношения Фикседов

Самый лучший способ для ношения гражданскими. Но, две проблемы: 1) Царапается лезвие (терпимо); 2) Не ко всем изделиям есть такие ножны от производителя. Решение - изготовление ножен на заказ.


 • Примеры ножен на заказ, Буряк Сергей +380 99 340 9748:

Fox, Boker 2

Fox, Boker 1

двое ножен (доделка, прорези)

Back to Top


 • Пример ножен на заказ, Буряк Сергей +380 99 340 9748:

SOG 1

SOG 2

Back to Top


CS PM-iii 3

CS PM-iii 1

CS PM-iii 2

Back to Top


repl - F1 4

repl - F11

repl - F1 2

repl - F1 3

Back to Top


BtH Back to Home


10. Виды креплений (подвесы) ножен к поясу

Зміст link-in

 1. "Tek-Lok"
  • 1) 
  • 2) 
  • 3)
  • 4)
 2. "Molle-Lok"
 3. Holster Clip - Kydex
 4. Holster Clip - Metal

BtH Back to Home


10-1) "Tek-Lok"

Крепятся на поясе с помощью системы "Tek-Lok belt clip", четыре поколения:

 • Универсальное крепление "Tek Lok" тип-1

Tek-Lok belt clip 1

Специальное пластиковое (нейлон) приспособление, предназначенноедля монтажа на ножны, подсумки разнообразные кобуры с целью упрощения их крепления на пояс. "Тек Лок" сконструирован таким образом, что буквально одним движением раскладывается, поддевается под ремень и также быстро складывается. Для предотвращения болтания крепления на слишком узком ремне предусмотрены съемные ограничители. Данная версия имеет предохранитель от случайного открывания и потери снаряжения. В комплект к креплению входит и набор монтажных винтов с шайбами, с помощью которых установить "Тек Лок" практически на что угодно (с относительно твердой поверхностью).

Характеристики:
- Материал: нейлон
- Предохранитель открывания: да
- Крепежные винты с шайбами в комплекте
- Расстояние между отверстиями для винтов 18 мм
- Максимальная ширина ремня для крепления: 6 см
- Размеры: 7.8 см х 5.5 см х 1.1 см
- Вес: 37 г

Back to Top


 • Универсальное крепление "Tek Lok" тип-2

Tek-Lok belt clip 3

Подпружиненная версия Тек Лока – пластикового крепления на пояс с возможностью монтажа на самые разнообразные поверхности – на ножны, кобуры, подсумки, т.е. любое снаряжение, которое можно для удобства повесить на пояс. Крепление имеет продуманную структуру – на случай слишком узкого ремня предусмотрены ограничители, которые предотвратят болтание при тряске, а прикрепить или снять Тек Лок можно одним движением руки.

Характеристики:
- Материал: нейлон
- Крепежные винты с шайбами в комплекте
- Расстояние между отверстиями для винтов 18 мм
- Максимальная ширина ремня для крепления: 5.4 см
- Размеры: 8.5 см х 5.5 см х 1.6 см
- Вес: 52 г

Back to Top


 • Универсальное крепление "Tek Lok" тип-3

Tek-Lok belt clip 2

Полимерное крепление-защелка с возможностью монтажа на поверхность подсумков, чехлов, ножен, сумок и других предметов. Крепится к поясному ремню и может быть отстегнуто одним движением. Присутствует регулировка под разную ширину ремня и предохранитель от случайного нажимания кнопки. Количество крепежных отверстий – 9, но не все они должны быть обязательно задействованы, достаточно двух.

Характеристики:
- Материал: нейлон
- Крепежные винты с шайбами в комплекте
- Расстояние между отверстиями для винтов 19 мм
- Максимальная ширина ремня для крепления: 5.3 см
- Размеры: 8.7 см х 5 см х 1.7 см
- Вес: 55 г

Back to Top


 • Универсальное крепление "Tek Lok" тип-4

universalne-kriplennya-tek-lok-tip-4 1

universalne-kriplennya-tek-lok-tip-4 2

Міцне полімерне кріплення-застібка, що використовується для кріплення на поясний ремінь різноманітних предметів спорядження та інструментів, таких як піхви ножів, ліхтарів, томагавків, а також жорстких підсумків та тримачів. Часто теклок є з’єднувальною ланкою для кобури пістолета, що кріпиться на поясі чи на нозі. Щоб монтувати тек лок, потрібно закріпити його на твердій поверхні за допомогою як мінімум двох кріпильних гвинтів (входять у комплект). Всього задня стінка кріплення має 6 отворів. Розблокування теклоку здійснюється натисканням кнопки, для зручності є налаштування під різну ширину ременя/пояса/стропи. Зформуйте замовлення на сайті, щоб купити універсальне кріплення Tek Lok тип 4.

Характеристики:

- Матеріал: пластик
- Габарити: 8.7 см х 3.3 см х 1.5 см
- Відстань між сусідніми отворами: 18 мм
- Максимальна ширина ременя для кріплення: 5 см?

Back to Top


10-2) "Molle-Lok"

 • Крепление "MOLLE-LOK" для ножен и кобур из Кайдекса

Универсальное крепление, совместимое с модульной системой строп "MOLLE-LOK" позволит надежно прикрепить к ней ножны, с ножом, кобуру с пистолетом, чехол с топором и любую другую совместимую вещь. Крепление имеет продолговатую форму специально для того, чтобы захватить два или более ряда нашитых строп, что повышает надежность и исключает свободное болтание. Для повышения надежности можно использовать сразу два крепления. Работает оно по принципу "Тек-лока" – две половинки на петле с защелкой. Простое и надежное решение для крепления всевозможных предметов на разгрузку, рюкзак и т.д.

Характеристики:

- Материал: термопластик
- Расстояние между осями отверстий крепления: 19 мм
- Длина рабочего основания клипсы: 7.5 мм
- Ширина: 32 мм

 

Back to Top


10-3) Holster Clip - Kydex

Изготовленная из прочного термопластика съемная клипса с возможностью крепления на жесткие кобуры из кайдекса, а также ножны, чехлы и т.д. Специальная форма клипсы предусматривает постоянный ее жесткий прижим к кобуре, что дает возможность надежно крепить ее на пояс.

Характеристики:

- Материал: термопластик
- Расстояние между осями отверстий крепления: 22 мм
- Длина клипсы: 74 мм
- Ширина: 40 мм

Holster Clip (Kydex) ф1

Holster Clip (Kydex) ф2

Holster Clip (Kydex) ф3

Back to Top


10-4) Holster Clip - Metal

Небольшая стальная клипса для крепления к ножнам из кайдекса, чехлам или любому другому предмету. Упрощает ношение и посадку на карман или пояс. Комплектуется двумя крепежными винтами для монтажа и дополнительными уплотнительными шайбами.

Характеристики:

- Материал: сталь
- Расстояние между осями отверстий крепления: 20 мм
- Длина клипсы: 66 мм
- Ширина: 18 мм

Holster Clip (Metal) ф1

Holster Clip (Metal) ф2

Holster Clip (Metal) ф3

Holster Clip (Metal) ф4

Holster Clip (Metal) ф5

Back to Top


BtH Back to Home


11. Файли attach pdf


BtH Back to Home